Organikcimiz - Organik Yumurta - Karşılaştırma Tablosu
 
 Karşılaştırma Tablosu
 

 
90lı M Boy Organik Yumurta - Sil

Yapılan Analizler;

 Protein (%) 12.09
 Yağ (%) 9.60
 Kül (%) 0.87
 Rutubet (%) 77.44
 Doymuş Yağ Asitleri (%) 3.15
 Enerji (kcal/100g)  135
 Karbonhidrat Miktarı (%) Tespit Edilmedi                        
 Şeker (%)  Tespit Edilmedi                                                                                                  
 Tuz (%)    0.49       Antibiyotik kullanmıyoruz, çünkü biz hasta değiliz!
Konvansiyonel olarak yetiştirilen tavuklar, sağlıklı olduklarında bile ``koruyucu`` adı altında verilen antibiyotiklerle beslenmektedirler. Aşırı antibiyotik kullanımı, tüm dünyada bir antibiyotik direnci salgısına neden olduğundan, tavuklarımız için bunun bir parçası olmak istemiyoruz ve Organikcimiz.com çatısı altında satılan yumurtalarımızın üretimini kurucumuz Dr. İsmail Kor`un yönetiminde akademik bir hassasiyetle, dünya standartlarının öngördüğü ölçülerle ve titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Hiçbir kimyasala ve zehirli tarım ilacına maruz kalmak istemiyoruz.
Konvansiyonel yetiştiriciler, zararlıları ve hastalıkları ortadan kaldırmak için zehirli kimyasallara başvurmaktadırlar. Konvansiyonel yetiştiricilerin tavuğu beslemek için kullandıkları GDO içeren mısır ve ya soya fasulyesinin barındırdığı kimyasallar ise böylelikle tavuktan yumurtaya geçmekte ve sonuç olarak sofralarımıza kadar zehir taşınmaktadır. Kor Agro A.Ş. Organikcimiz.com üzerinden satışını gerçekleştirdiği mahsulleri üzerinde zararlılara karşı doğal organik caydırıcılar kullanır. Siz Organikcimiz.com ailesine GDO`lu ürünler yedirmek istemiyoruz ve tavuklarımıza GDO`lu yem vermekten imtina ediyoruz.

Sofralarımıza sağlığı ancak mutlu ve özgür çiftlik tavukları getirebilir.
Organik tarım uygulamaları; kirliliğin azaltılması, sağlıklı toprakların korunması, su ve diğer değerli kaynakların korunmasına odaklanmaktadır. Doğanın armağan ettiği doğal besinlerle beslenen, serbest olarak gezinen ve doğal döllenme yöntemleri ile üreyen tavuklardan elde edilen yumurtalar ise organik tarımın işte bu misyonu nedeniyle daha lezzetli ve daha sağlıklıdır. Organik tarım çocuklarımızın ve kuşaklarımızın gelecekte yaşayacakları sağlıklı bir gezegene sahip olmalarını sağlayacaktır. 

Organik aslında şaşırtıcı derecede de ekonomiktir.
Organik, konvansiyonel olarak üretilen muadillerine göre elbette biraz daha fazla maliyetli bunu kabul ediyoruz. Ancak Kor Agro A.Ş. olarak Organikcimiz.com üzerinden satışını yaptığımız organik yumurtaları sağlığınızı tehdit edecek hiçbir yola başvurmadan %100 organik üretim ile piyasaya sunma ve elimizden geldiğince makul bir fiyat politikası uygulama çabası içerisindeyiz. Güvenebileceğiniz ve sağlıklı bir Organikcimiz.com organik yumurtası, konvansiyonel olarak üretilen bir yumurtadan emin olun sağlığınız söz konusu ise aslında çok daha ucuz. 

Ürünlerim Nasıl Gönderiliyor?

Yumurta Kargoda Kırılır mı?

Hayır kırılmaz. Yumurtalar tek tek köpüklü filelere geçirilip, özel üretilmiş strafor ambalajına tek tek yerleştiriliyor. Kargoda kırılmadan kapınıza kadar ücretsiz kargo ile size teslim ediliyor.Fiyatı : 140 TL


Karşılaştırma Tablosunu Temizle0