Karşılaştırma Tablosu
 

 
Kor Organik 500 Gr. Yumurta Sarısı Tozu  - Sil

Üretim Tarihinden İtibaren 2 yıl Raf Ömrü Vardır.

Yumurta, genel olarak pişirilen mamullerin ve pişirmenin temel taşlarından biridir. Ekmek, kek ve birçok tatlı benzersiz dokusunu, tadını ve nemini yumurtaya borçlu. Bu özelliklerine ek olarak, yumurta sizin sağlığınız için de benzersiz faydalara sahip. Yumurtanın doymuş yağ oranı düşüktür ve güçlü kemiklerin inşaası için gerekli besin maddesi D vitamininin en iyi kaynaklarından biridir.

Mutfakta pişirilen ürünler ya da kahvaltı hazırlamak için son derece pratik ve bir o kadar da lezzetli bir tercih olsa da, yumurtalar raf ömürleri uzun olan gıda ürünleri değiller. Bu nedenle özellikle organik yumurta tercih ediyorsanız; üretimleri aşamasında hiçbir koruyucu zirai ilaç kullanılmamasından dolayı, yumurtalar buzdolabında saklanmalı ve kısa bir süre içerisinde tüketilmelidir. 

Yumurtaları besin takviyesi veya kas kazancı için protein kaynağı olarak kullanmaya gelince, yumurta bünyesinde barındırdığı yüksek oran ile en kaliteli protein kaynağı olarak görülür. Yumurta tozunun yardımıyla bu yüksek protein kaynağına ulaşmak daha maliyetsiz ve çok daha zahmetsiz bir hal almaktadır. Kampa giderken ya da bir doğa yürüyüşüne çıkarken yanınızda yumurta taşımak yerine toz halini tercih etmenizden daha iyi bir seçenek yoktur. Sadece su ekleyerek hemen pişirin ve afiyetle tüketin. Toz halindeki yumurta ürünlerinin kolaylığı ve faydaları göz ardı edilemeyecek kadar büyük!

Hemen şimdi Organikcimiz.com üzerinden %100 organik bir toz yumurta ürünü alarak denemek için hala tereddütleriniz var mı?
O zaman şimdi bunu dinleyin: Toz yumurta ürünlerinin bir diğer önemli yanı, akı, sarısı ya da bütün yumurtanın karışımını içeren blend bir seçim yapabilmenizdir. Yumurta sarısını beyazından ayırmak zaman alıcı ve zor. Tozlu varyasyonlarla, tamamen kurutularak pastörize edilmiş yumurta akılarını, yumurta sarısını ve blend yumurta tozunu tercih edebilirsiniz.

Yumurta sarısı, bir bütün yumurtanın toplam sıvı ağırlığının %30 ila %33`ünü oluşturur. Tüm yağ içeriğini, proteinin yarısından biraz azını, vitamin ve minerallerin yüksek bir oranını içerir. İlginçtir, yumurta sarısı doğal olarak D vitamini içeren gıdalardan biridir.
Toz haline getirme işlemi öncesinde, yumurtanın akıyla birlikte sahip olduğu ıslaklığın çoğu yumurta sarısından çıkarılır ancak; trigliseritler, fosfolipidler, kolesterol, serbrosid ve diğer küçük lipitleri de içeren oldukça yoğun bir besin kaynağı olan gıda formülatörleri yumurta sarısının bünyesinde var olmaya devam eder. Ayrıca ürün sağlayıcımız Kor Agro Organik Gıda A.Ş. yumurtalarının ve yumurta tozlarının hiçbir trans yağ asidi içermediğini belirtmekten gurur duyuyoruz. Nitekim, birçok organik ürün geliştiricisi içerdikleri yağlar, özellikle gıdalarda emülsiyon haline getirici bir madde olarak işlev gören fosfolipid lesitini nedeniyle yumurta sarısını araştırmaya devam etmektedir. 

Yumurta sarısı, özellikle mayonez, salata sosu ve kremalı soslarda, emülsiyonlaşma özelliği ile tanınmaktadır, ancak başka mutfak uygulamalarına da sahiptirler. Örneğin toz haline getirilmiş yumurta sarısı fırıncılık uygulamalarında da yaygın olarak kullanılır. Ayrıca fırın ürünlerinde, yumurta sarısı içindeki lesitin nem kaybını azaltır ve yumuşatıcı bir etki gösterir. Krem veya süt gibi diğer malzemelerle birleştirildiğinde ise ekmek, rulo ve cep stili sandviçleri sızdırmaz hale getirmek için mükemmel bir sır oluşturur. Sır, hamur işi mamullerinizde kabuğun kurumasını ve sertleşmesini önlemenin yanı sıra, parlak bir altın - kahverengi bir yüzey sağlar. 

Pratik Mutfak Dozajlama:

1 Çay Kaşığı: 2 Yumurta
1 Tatlı Kaşığı: 6 Yumurta
1 Yemek Kaşığı: 50 Yumurta


Fiyatı : 85 TL


Karşılaştırma Tablosunu Temizle0