Analiz Raporlarımız
 

 
Yenilenerek yapılanmış web sitemiz Organikcimiz.com, organik üretim sürecini bilimsel bir bakış açısıyla ele alarak yöneten alanındaki tek firma Kor Agro Organik Gıda A.Ş. çatısı altında olmanın haklı gururunu yaşamaya devam ediyor.

Dünya`da havayı, suyu ve toprağı kirletmeksizin, erozyonu, toprağın tuzlulaşmasını, diğer hastalık ve zararlıların etkisini en aza indirecek tarımsal tekniklerin geliştirilmesine her geçen gün duyulan ihtiyaç artmaktadır. Bu ihtiyacı karşılayacak, doğaya dost üretim metodu "Organik Tarım" olarak nitelendirilmektedir.

Organik üretim, özel koşullar ve bu koşulların sağlandığını kanıtlayan belgelerin sahipliği gerektirmektedir. Organikcimiz.com; uzman bir organik üreticisi olan Kor Yumurta`nın yıllar içerisinde kazandığı güveni arkasına alarak, siz sevgili tüketicilerimiz ile omuz omuza, henüz sofralarına konuk olmadığımız insanların evlerine sağlık götürmek için yola çıkmıştır. Misyonumuz zehir yememeniz için sizi ikna ederek günden güne büyüyen ailemizin yeni bir üyesi olmanız. Neden organik varken gidip böcek ilacı yemekten kaçınmıyorsunuz?


Bu İşin Alaylısı Değil, Mekteplisiyiz!
Kurucumuz Dr. İsmail Kor önderliğinde çıktığımız bu yolda yaptığımız işi ciddiye alıyor ve akademik bir hassasiyetle hareket ediyoruz. Şimdiye kadar bildiklerinizi unutun, %100 doğal, hormonsuz, hakiki köy ürünü, saf vb. şekilde tanımlanan ürünler organik ürün değildir. Tüketiciye ürün hakkında hiçbir garanti vermez. 

Ege Üniversitesi, Zootekni bölümünden mezun olan sayın İsmail Kor; yine Ege Üniversitesi, Yemler ve Hayvan Besleme Anabilim Dalı`nda yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam ederek kanatlı beslenmesinde doğal renk vericiler üzerine birçok AR-GE çalışması yapmıştır. 1993 - 1995 yıllarında Köy-Tür Bölge Müdürlüğü`nden sonra İzmir/Karşıyaka`da perakdende yumurta ve tavuk satış yeri açarak ticari hayatına başlamış, daha sonra ise piyasadan gelen talepler doğrultusunda Kemalpaşa/Armutlu`da serbest gezinen tavuklarla doğal besi yumurta üretimini başlatmıştır. İlerleyen yıllarda organik yumurta üretim müteşebbis sertifikası alarak organik yumurta üretimi yapan İsmail Kor; Türkiye`de organik tarım dendiğinde, bu işi bilimsel olarak ele alan, dürüst ve güvenilir isimlerin başında yer almaktadır. 

Dünden bugüne kocaman bir organik santrali haline gelen Kor Agro Organik, Organikcimiz.com ürün sağlayıcısı olarak, çiftliğinde ve çevresinde organik tarımın tüm gereklerini bilimsel bir titizlikle uygulamakta olup hiçbir şekilde zirai ilaç kullanmamaktadır.


Organikse Sertifikalıdır!
Organik ürünlerdeki, Organik Tarım Logosu insan ve çevre sağlığını koruyan üretim tekniklerinin kullanıldığının garantisidir. Organik ürünlerin etiketi ve logosu, reklam ve tanıtımı; sahte, yanıltıcı, olamaz ve tüketiciyi yanıltacak yazı, resim, şekil, ve benzerlerini içeremez. Bu nedenle organik ürün alırken mutlaka ürünlerin etiketi ve logosuna dikkat edin. Organikcimiz.com bünyesinde bulundurduğu her bir ürünü siz değerli tüketicilerine "Organik Tarım Türkiye Cumhuriyeti" etiketinin güvencesiyle ulaştırmaktadır.

Sertifikasyon; organik tarım standartlarının belirlediği kontrol yöntemlerinin uygulanması sonucu işletmenin, ürünün ve girdinin mevzuata uygunluğunun değerlendirilerek, belgelendirilmesidir. Bir ürünün organik olarak değerlendirilebilmesi ve etiketlenebilmesi için; ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından belirlenen organik tarım için uyulması gereken kuralları içeren yönetmeliklere uygun olmalıdır. Organikcimiz.com üzerinden satışı yapılan her bir ürün; organik tarımın kanuni çerçevesini tanımlayan ve hatalı uygulamalarda gereken yaptırımları ve güvenceleri sağlayan 3 Aralık 2004 tarihli Resmi Gazete`de yayınlanarak uygulanmaya başlanan 5262 sayılı "Organik Tarım Kanunu" doğrultusunda üretilmektedir.

Organikcimiz.com adresinin tek ürün sağlayıcısı olan Kor Yumurta; 2015 yılında merkezi Brüksel`de bulunan ve Belçika Ekonomi Bakanlığı tarafından denetlenen International Taste & Quality Institute tarafından 3 yıl boyunca aktif olarak geçerliliğini koruyacak "Üstün Lezzet Ödülü" almaya layık görülmüştür. Ödül, distribütörlere ve tüketicilere, yiyecek ve içecek ürünlerinin ayırt edilebilmesi için tavsiye niteliğinde bir görüş sağlamaktadır. Ayrıca, kalite departmanımız için Avrupalı aşçılar ve içecek uzmanları tarafından hazırlanan detaylı raporlar ve duyusal analizler de yine siz değerli müşterilerimize bir adım daha yaklaşabilmek için sarf ettiğimiz çabanın göstergesi.

Bizi muadillerimizden ayıran bir diğer özelliğimiz ise; tüketici haklarının korunması, geliştirilmesi ve tüketicilerin kendilerini koruyabilmeleri için kurulmuş "Tüketiciyi Koruma Derneği" tarafından "En Beğenilen ve Tavsiye Edilen Marka" ödülüne tam iki kez layık görülen ürünleri bünyemizde bulundurmamız. Lezzet algısı kişiden kişiye değişmekle birlikte, organik ile daha taze bir lezzet elde etme olasılığınız daha yüksek. Organik gıdalar yapay koruyucular içermez, bu nedenle rafa daha kısa sürede otururlar ve tüketiciler daha lezzetli, yeni bir ürün alırlar. Organik gıdalar kimyevi sahte aromalar içermez, bu nedenle gerçek tatları hissedilir. Örneğin, Organikcimiz.com adresinden aldığınız organik bütün piliç ve marketten aldığınız organik olmayan endüstriyel olarak üretilmiş piliç arasında bir tat testi yapmayı deneyin. Organik piliçten çocukken babaannenizin pişirdiği tavuktan aldığınız "o" tadı alırken, market pilicinin aslında ne kadar lezzetsiz olduğunu farketmeniz zor olmayacak. Üstelik tescilli lezzetimiz, siz değerli Organikcimiz.com ailesine bir tık kadar yakın.


Şaşırtıcı Derecede Ekonomiğiz! Kendimiz Üretiyor, Kendimiz Satıyoruz.
Organik, endüstriyel olarak üretilen muadillerine göre elbette biraz daha fazla maliyetli bunu kabul ediyoruz. Ancak Kor Agro Organik olarak Organikcimiz.com üzerinden satışını yaptığımız organik ürünlerimizi sağlığınızı tehdit edecek hiçbir yola başvurmadan %100 organik üretim ile piyasaya sunma ve elimizden geldiğince makul bir fiyat politikası uygulama çabası içerisindeyiz.

Güvenebileceğiniz ve sağlıklı bir Organikcimiz.com ürünü, endüstriyel olarak üretilenlerden emin olun sağlığınız söz konusu ise aslında çok daha ucuz.

Gelin sizde önce kendiniz ve aileniz, sonra ise hepimiz için bir adım atın ve tercihinizi organikten yana yapın!

Banka Hesap Numaramız

Banka : Vakıfbank

Hesap Adı : Kor Agro Organik Gıda İnşaat Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Şube Kodu : 421

Hesap No : 001 5800 7305 3706 75

IBAN: TR79 0001 5001 5800 7305 3706 75

Ana Sayfa  |  «« Geri Dön0